Mons Royale

Merino oblečení z Nového Zélandu.

prodejci

Merino oblečení, které pro vás roste každý rok na Novém Zélandu

Ovce prohánějící se po novozélandských pláních, chované a stříhané s tou největší péčí. Právě od nich pochází merino vlna, kterou pro své výrobky používá novozélandská firma Mons Royale. V roce 2009 ji založil profesionální freeskier Hamish Acland. Nějak mu neseděl superobtažený a unylý styl, kterým se do té doby vyznačovalo technické prádlo.

Hamish také hodně cestoval a věděl, jaký odér s sebou přináší vícedenní ježdění. O pobytu s několika kámoši na v malém prostoru ani nemluvě.

Spojil proto svůj designérský a obchodní um s materiálem typickým pro Nový Zéland – ovčí vlnou merino. Jemné, prodyšné, teplé, hřející, nepáchnoucí – to jsou nejčastěji zmiňované vlastnosti merina. V podání Mons Royale jsou tyto vlastnosti ještě zabaleny do jedinečného stylu. Díky volnějšímu střihu se v kouscích od Mons budete cítit dobře při sportu, zábavě i v běžném životě.

Ovšem, není merino jako merino. V Mons Royale využívají vlákna těch nejvyšších kvalit, při jejichž výrobě se velmi přísně kontroluje, jakým způsobem se zachází s ovcemi. Tato zvířata, jejichž vlna vám tak zpříjemňuje pohyb, si zaslouží to nejlepší. Farmáři – dodavatelé Mons Royale se zavazují k tomu, že při chovu budou dodržovat pravidela „Pěti svobod“

1) Pravidlo dobrého žití – Ovce mohou svobodně žít v otevřeném prostoru a vytvářet vlastní společenství.
2) Pravidla dobré výživy – Ovce, z jejichž vlny je vyrobené Mons Royale oblečení jsou krmeny přirozeně a nesmějí žíznit nebo hladovět. Při jejich chovu je zakázáno používat výkrmen i geneticky modifikovaných potravin.
3) Pravidlo dobrého prostředí – Stáda žijí na otevřených pláních novozélandských hor. Před nepřízní počasí se mohou schovat v dostatečně prostorných přístřešcích a stájích.
4) Pravidlo dobrého zacházení – Farmáři, se kterými Mons spolupracuje splňují nejvyšší standardy pro pečlivou práci se zvířaty i půdou. Ovce, které pěstují, například nesmějí být hromadně přepravovány na delší vzdálenosti.
5) Pravidlo dobrého zdraví – O ovce je na farmách postaráno tak, aby předcházelo možným nemocem a zraněním. Absolutně zakázaný je tak zvaný mulesing – krutý, velmi bolestivý a krvavý způsob stříhání.

 

Dodržování těchto zásad je pravidelně kontrolováno nezávislými auditory.

Používání vláken merino vlny té nejvyšší jakosti, umožňuje Mons Royale přicházet s úplety a jinými látkami s dosud nevídanými možnostmi.

Uveďme si tři příklady.
Air-Con Merino je unikátním spojení vlny (83%) s nylonem (13%) a elastanem (4%). Merino je obtočeno kolem umělých vláken. Vzniká tak látka, která je při stejné gramáži zhruba o dvě třetiny odolnější než ta vyrobená pouze z merina. Mons Royale tento materiál, který samozřejmě nabízí všechny výhody merina, používá pro první vrstvu. Air-Con vlákna jsou také používaná v síťovině, která odvětrává tepelně nejnamáhanější části těla – podpaždí a část zad.
Merino Tencel je jedinečným spojením dvou přírodních vláken, merina a tencelu, který se vyrábí z celulózových vláken eukaliptu. Tencel pomáhá s odvodem tepla od těla, a tak jeho výhody vynikají ve vyšších teplotách případně při extrémní zátěži. Vzniká velice jemná látka, kterou má rádo tělo, vhodná zejména pro aktivity za teplejšího počasí.
Merino Gridlock je naopak řešením do velmi chladných podmínek. Kombinuje merino na vnitřní straně a polyester z vnějšku. Takto vyrobená látka využívá pachuvzdornosti a schopnosti merina udržovat tělesnou teplotu. Pot pak rychleji od těla odvádí právě za pomoci polyesteru. Vnější povrch z umělých vláken je také odolnější proti proděru. Také lépe klouže pod bundou. Mikiny používající Merino Grdilock se tak stávají ideální druhou vrstvou.

Vsupte do světa Mons Roayle, světa pohodlí, tepla, menších zavazadel a úspor energie a pracích prostředků.

Prodejci oblečení Mons Royale