Santa Cruz Bicycles

Celoodpružená kola od roku 1994

Prodejci

Santa Cruz Bicycles – systém odpružení VPP, doživotní záruka na karbonové rámy

Santa Cruz je příběh, který se dotýká každého pravověrného bikera. Jsou za ním velká jména jako Steve Peat, Cedric Gracia, Danny MacAskill nebo Greg Minaar, technologie odpružení VPP či doživotní záruka na karbonové rámy. Tento dokonalý mix dělá ze Santa Cruz nejobdivovanější značku horských kol na světě.

Není náhodou, že první kolo, se kterým Santa Cruz Bicycles přišly na trh v roce 1994, byl celoodpružený model Tazmon. Tou dobou to byl celkem nezvyklý tah. Ale zakladatel značky, bývalý profesionální skateboarder Rob Roskopp, věděl, že kráčí správným směrem. Jak jinak byste chtěli jezdit rychleji, dál a skákat výš?

Dnes Santa Cruz nabízí širokou paletu celoodpružených kol (má ale i hardtaily a gravel😊) schopných zvládat jakýkoliv terén. V poslední době značka vstoupila i do oblasti ebiků.

Inženýři Santa Cruz mají dvě základní posedlosti. Navrhnout a vyrobit to nejlepší a nejefektivnější odpružení zadního kola. A podmanit si uhlíkové vlákno. V obojím uspěli.

Systém odpružení VPP perfektně funguje. Spolehlivě pochytává nerovnosti a nehoupe se při záběru ani při brzdění.

Karbonové rámy, které Santa Cruz Bicycles dodávají, jsou natolik spolehlivé, že na ně značka poskytuje doživotní záruku.

Prodejci Santa Cruz Bicycles